زکريا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  

باب ۱۰


۱   در موسم بهار از خداوند که ابرهای توفان را می‌فرستد بخواهید که باران بباراند، زیرا او باران را به فراوانی می‌باراند و مزارع را برای همه سرسبز می‌سازد.

۲   مردم به بُتها و فال‌بین‌ها متوسّل می‌شوند، امّا جوابی که می‌گیرند دروغ و بی‌معنی است. رؤیاهایی که می‌بینند همه باطل و گمراه کننده است. بنابراین مردم مانند گوسفندان گمشده سرگردان می‌شوند، زیرا رهبری ندارند که آنها را راهنمایی کند.

۳   خداوند متعال می‌فرماید: «من بر حاکمان شما خشمگین هستم. من این بُزهای نر را مجازات می‌کنم. من، خداوند متعال، از گلّهٔ خود که مردم یهودا هستند، مراقبت می‌کنم و آنها را مانند اسبان جنگی قوی می‌سازم.

۴   از بین آنها فرمانروایان، رهبران و حاکمان برای رهبری قوم خواهند برخاست.

۵   آنها به اتّفاق یکدیگر مانند جنگجویان دلیر دشمنان را همچون گِل کوچه‌ها پایمال می‌کنند و سواران را بر اسبهایشان مغلوب می‌سازند، چون من با آنها می‌باشم.

۶   «قوم یهودا را نیرومند می‌سازمو اسرائیل را نجات می‌دهم.آنها را دوباره به وطنشان بازمی‌گردانم.بر آنها رحمت و شفقت می‌کنم.زندگی آنها طوری خواهد شد که گویی آنها را هرگز ترک نکرده‌ام،زیرا من خداوند، خدای ایشان هستم و دعایشان را مستجاب می‌کنم.

۷   آنها مثل جنگجویان دلیر می‌باشند.مانند آنهایی که شراب نوشیده‌اند، دلهایشان شادمان خواهد گردید.وقتی فرزندان آنها آن‌همه برکاتی را که خداوند داده است ببینند،شاد و خوشحال می‌گردند.

۸   «قوم خود را صدا می‌کنمو آنها را دور هم جمع می‌نمایم.من آنها را آزاد می‌سازمو مثل سابق به تعدادشان می‌افزایم.

۹   گرچه آنها را در بین اقوام دیگر پراکنده ساخته‌ام،امّا آنها در همان سرزمینهای دوردست مرا به‌خاطر می‌آورند.آنها و فرزندانشان زنده خواهند ماندو با فرزندان خود به وطن بازمی‌گردند.

۱۰   من آنها را از مصر و آشور به وطن خودشان می‌آورمو در سرزمین خودشان اسکان می‌دهم.من آنها را در جلعاد و لبنان مسکن خواهم داد؛تمام سرزمین با مردم پُر خواهد شد.

۱۱   هنگامی‌که از دریای مشکلات عبور کنند،من امواج را کنار زدهاعماق دریا را خشک می‌سازم.جلال و حشمت آشور از بین می‌رودو قدرت مصر نابود می‌گردد.»خداوند می‌فرماید:«من به قوم خود قدرت و نیرو می‌بخشمو آنها مرا پرستش نموده از من اطاعت خواهند کرد.»

۱۲   خداوند می‌فرماید:«من به قوم خود قدرت و نیرو می‌بخشمو آنها مرا پرستش نموده از من اطاعت خواهند کرد.»


radiosedayeenjil@gmail.com | radioenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))