تاریخ کلیسای قدیم در امپراتوری روم و ایران

برچسب ها :کلیسای روم , امپراتوری زوم , امپراتوری ایران , کلیسای ایران

نویسنده : و. م. میلر مترجم : علی نخستین به مساعدت عباس آرین پور

۲۰۱۶/۱۲/۱۲ ۱۵۹۳


بزرگترین واقعۀ تاریخ بشر ظهور عیسی مسیح است که قریب دو هزار سال قبل در بیت لحم یهودیه از مریم باکره متولد شد و نه انسانی فقط، بلکه ازلی خدا و مظهر کامل پدر آسمانی بود چنانکه یوحنای حواری میفرماید: « و کلمه جسم گردید و میان ما ساکن شد پر از فیض و راستی و جلال او را دیدیم جلالی شایستۀ پسر یگانۀ پدر » ( یوحنا ۱ : ۱۴ ). آری خدای آسمان که دنیا را در یک لجۀ بی پایان ظلمت و گمراهی کیدید از محبت و رحمت لایتناهی خود خواست وسیلۀ نجات را فراهم آورد. برای انجام این مقصود پسر یگانۀ خود را فرستاد تا گمراهان را جستجو نموده نجات بخشد، و از اینجاست که تولد وی مبداء تاریخ بشر قرار داده شده و هر واقعه را به ماقبل یا ما بعد آن نسبت میدهند.

برای آنکه اهمیت ظهور عیسی مسیح و مقصود انتشار مسیحیت را بخوبی ملتفت شویم لازم است موقعیت دنیا را در زمان ولادت او معلوم نمائیم، زیرا چون خدا در جکمت بی نهایت خود تصمیم گرفت که پسر خود را از برای نجات دنیا بفرستد، بطور عجیبی دنیا را از برای آمدن این نجات دهندۀ حقیقی حاضر گردانید. سه عامل مهم که عبارت از تأثیرات یونانی و رومی و یهودی باشد در دنیای قدیم در کار بود که مردم را مستعد انتشار و بسط مسیحیت نماید و کمکی که از طرف این سه عامل بذل گردید بطور اختصار در اینجا ذکر می نمائیم.

گروه کتاب :کتاب تعلیمی - تاریخ کلیسای قدیم در امپراتوری روم و ایران

تعداد صفحات : ۱۷۳

دانلود

radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))