تفسیر کتاب حبقوق نبی


حبقوق کسی نبود که فقط نگران خود و خانواده خود باشد. او به عنوان یک شخص میهن پرست شدیدا نگران شرایط روحانی نامطلوب جامعه خود بود. او قوم خود را دوست داشت و می دانست با ادامه دادن به نقض شریت خدا قدم به قدم به پرتگاه نابودی نزدیک می شوند. بنابراین دو درخواست نومیدانه بر لبانش جاری شد: چقدر و چرا؟
-ریچارد دی هان ( Richard De Haan )

آیه چهارم از فصب دوم کتاب حبقوق چهار بار در عهد جدید نقل قول شده است: در اعمال رسولان 13: 40 و 41 ، پولس رسول موعظۀ خود را در معبد انطاکیه پیسیریه با نقل قول آیه پنجم از فصل اول کتاب حبقوق پایان داده است. و این نشان دهنده این مهم است که کتاب به ظاهر نامفهوم و کوتاه حبقوق در عهد عتیق می تواند حاوی فرضیه ای غنی باشد. همچنین آیات 17 و 18 فصل سوم کتاب حبقوق را با آیات 4 و 10 تا 19 فصل چهارم رساله به فیلیپیان مقایسه نمائید. هم حبقوق نبی و هم پولس رسول توانستند فارغ از شرایط زندگی خود، در خدای خود شادی نمایند.
در مورد سبک نگارش این رساله استاد زبان عبری مسیحی چارلز فین برگ " Charles Feinberg " چنین نوشته است:
همه کس جایگاه بالای این رساله را در میان نبوت های عبری تایید می کند. فصل شاعرانه سوم رساله حبقوق به عنوان با شکوه ترین چکامه عبری قابل ستایش همگان است. زبان کتاب فوق العاده زیباست.

  بارگزاری کتاب تفسیری تفسیر کتاب حبقوق نبی


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))