تفسیر کتاب پیدایش


نام پيدايش که واژه يهودي آن بريشيث است ( نامي عبري به معناي «در ابتدا» (، نامي برازنده اين کتاب ميباشد. اين کتاب مهيج تنها روايت يا داستان واقعي خلقت را توسط تنها شخصي که در همان ابتدا وجود داشته است، يعني خالق، بيان ميآند!
روح القدس با استفاده از خادم خود موسي منشأ مرد، زن، ازدواج، خانه، گناه، قرباني، شهرها، داد و ستد، زراعت، موسيقي، پرستش، زبانها، و نژادها و امتهاي دنيا را بيان ميکند. همه اينها در يازده باب اول جاي دارند.
سپس از باب ١٢الي ۵٠ شاهد پيدايش اسرائيل، «امت آزمايشي» خدا هستيم، که بايد نمونه اي روحاني از تمام اقوام دنيا مي شدند. زندگي ابراهيم ، اسحاق، يعقوب، و دوازده پسر او، به طور خاص يوسف محبوب و با ايمان، باعث بوجود آمدن ميليونها انسان شد، از کودکان گرفته تا الاهيدانان عهد عتيق.
براي اينكه بتوانيم شصت و پنج کتاب ديگر کتابمقدس را به خوبي درك کنيم، لازم است درکي کامل از کتاب پيدايش به دست آوريم. همه آنها بر مبناي ادبيات زيباي اين کتاب نگاشته شده اند

بخش های این کتاب


دوران های اولیه زمین

خلقت , وسوسه و سقوط ,قائن و هابیل

پاتریارخهای اسرائیل

ابراهیم ,اسحاق ,یعقوب ,یوسف

  بارگزاری کتاب تفسیری تفسیر کتاب پیدایش


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))