تفسیر رساله اول یوحنا


رساله اول یوحنا همانند یک آلبوم عکس می باشد. این آلبوم افرادی را که اعضای خانواده الهی میباشند را معرفی می کند. همانگونه که فرزندان شبیه والدین خود می باشند، فرزندان خدا نیز باید شبیه به او باشند. این رساله تشابهات این دو را بیان می کند. وقتی شخصی فرزند خدا می شود، او حیاط الهی - یعنی زندگی ابدی پیدا می کند. تمامی کسانی که این حیاط را دارا هستند، آن را بگونه ای بسیار روشن نشان می دهند. بعنوان مثال این افراد، عیسی مسیح را خداوند، و نجات دهنده خود می دانند، خدا را دوست میدارند، فرزندان خدا را محبت می کنند، از فرامین خدا پیروی میکنند، و بدنبال گناه نمی روند. اینها برخی از نشانه های حیاط ابدی می باشند. یوحنا رساله اش را نوشت تا کسانی که به این خانواده تعلق دارند بدانند که ایشان دارای یحاط جاودان می باشند ( 1 یوحنا 5: 13 )
اول یوحنا از بسیاری جهات رساله ای است متفاوت. اگر چه این رساله، نامه ای است حقیقی که عملا ارسال شده است، ولی با این وجود نه نام نویسنده و نه نام گیرندگان آن مذکور است. بدون شک ایشان همدیگر را می شناخته اند. ویژگی دیگر این کتاب دوست داشتنی این است که حقایق عمیق روحانی در قالب جملاتی کوتاه ولی عمیق و در عین حال با واژگانی ساده بیان شده اند. چه کسی گفته است که حقایق عمیق بایستی با واژه هایی پیچیده و سخت بیان شوند؟ نگرانی آن زمان است که برخی مردم نادانسته چیزهایی نامفهوم و درهم و برهم را به اسم موعظه ها و یا نوشته هایی عمیق مورد ستایش قرار می دهند.

  بارگزاری کتاب تفسیری تفسیر رساله اول یوحنا


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))