تفسیر مکاشفه عیسی مسیح


منحصر بودن این آخرین کتابِ کتاب مقدس، در همان اولین کلمۀ آن پیدا است: "مکاشفه" یا در اصل یونانی Apokalupsis ، این واژه که به معنی " پرده برداشتن " است. ریشه کلمۀ apocalyptic در زبانهای اروپائی مباشدو نوعی سبک نوشتاری است که در کتب دانیال، حزقیال و زکریا در عهد عتیق دیده می شود، ولی در عهد جدید همین یک مورد وجود دارد. این واژه به رویاهای نبوتی مربوط به آینده اشاره دارد که از طریق نمادها، تصاویر و دیگر ابزارهای ادبی بیان می شود.
کتاب مکاشفه نتنها به جلو، به زوال همه چیز در آینده و پیروزی قطعی خدا و بره می نگرد، بلکه پایان نامشخص شصت و پنج کتاب مقدس را به هم ربط می دهد. در واقع بهترین راه برای درک کامل این کتاب، شناخت تمامی کتب مقدس است! شخصیت ها، نمادها ، رویدادها، اعداد، رنگ ها و دیگر رموز آن تقریبا هر یک قبلا در کلام خدا ذکر شده اند. عده ای این کتاب را بدرستی " ایستگاه بزرگ مرکزی " کتاب مقدس نامیده اند، چرا که همه قطارها به اینجا وارد می شوند. کدام قطارها؟ قطارهایی از اندیشه که از کتاب پیدایش و کتب بعد از آن به حرکت در می آیند، از جمله خط قرمز نجات، قوم اسرائیل، ملل غیر یهود، کلیسا، شیطان دشمن قوم خدا، ضد مسیح و بسیاری موارد دیگر

  بارگزاری کتاب تفسیری تفسیر مکاشفه عیسی مسیح


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))