عاموس


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  

باب ۹


۱   خداوند را دیدم که در کنار قربانگاه ایستاده بود و فرمود: «سر ستونهای معبد بزرگ را بشکن تا بنای آن به لرزه آید و سقف آن بر سر مردم فرو ریزد. کسانی را که زنده بمانند با شمشیر می‌کشم. هیچ‌کسی نمی‌تواند فرار کند و جان سالم بدر ببرد.

۲   حتّی اگر به دنیای مردگان هم بروند، از دست من رهایی نمی‌یابند و اگر به آسمان صعود کنند، آنها را پایین می‌آورم.

۳   اگر در کوه کرمل پنهان شوند، به سراغشان می‌روم و آنها را پیدا می‌کنم. اگر از نظر من در اعماق دریا مخفی شوند، هیولای دریایی را می‌فرستم تا آنها را بگزد.

۴   حتّی اگر به اسارت بروند، به شمشیر فرمان خواهم داد تا آنها را در آنجا بکشد. من قصد مجازات آنها را دارم نه اینکه آنها را کمک کنم.»

۵   خداوند، خدای متعالوقتی زمین را لمس کند،زمین گداخته می‌شود و ساکنان آن ماتم می‌گیرند.تمام زمین مانند رود نیل بالا می‌آید و دوباره فرو می‌نشیند.

۶   آن کسی‌که خانهٔ خود را در آسمانها بنا کردهو گنبد آسمان را بر فراز زمین قرار داده است.آبهای دریا را جمع می‌کندو آنها را بر زمین می‌باراند،نامش خداوند است.

۷   خداوند می‌فرماید: «ای قوم اسرائیل، مگر شما برای من مانند حبشی‌ها نیستید؟ آیا من بنی‌اسرائیل را از مصر بیرون نیاوردم؟ و آیا فلسطینیان را از جزیرهٔ کریت و مردم سوریه را از سرزمین قیر بیرون نیاوردم؟

۸   من، خداوند متعال، پادشاهی شمالی اسرائیل را گناهکار می‌بینم و آنها را از روی زمین محو می‌کنم، ولی بنی‌اسرائیل را بکلّی نابود نمی‌سازم.

۹   «من به دشمنان امر می‌کنم که قوم اسرائیل را همان‌طور که گندم را غربال می‌کنند، تکان بدهند تا کاملاً از مردم بدکار پاک شوند.

۱۰   تمام گناهکارانی که می‌گویند: "بلایی بر سر ما نمی‌آید." با شمشیر کشته می‌شوند.»

۱۱   خداوند می‌فرماید: «زمانی خواهد رسید که من پادشاهی داوود را که ویران شده است، دوباره برقرار خواهم نمود. دیوارهای آن را تعمیر خواهم کرد و آن را بازسازی خواهم ‌ کرد و به عظمت سابقش خواهم رسانید.

۱۲   قوم اسرائیل همهٔ آنچه را که از اَدوم و اقوام دیگر باقیمانده است و زمانی به من تعلّق داشت، تصاحب می‌کنند. من، خداوند همهٔ اینها را بجا می‌آورم.»

۱۳   خداوند می‌فرماید: «زمانی می‌رسدکه غلّه چنان زود می‌رسد که دروگران فرصت درو کردن آن را نداشته باشندو انگور به‌ قدری زودرس می‌گردد که وقت چیدن آن را نداشته باشندو شراب شیرین از کوهها جاری می‌شود.

۱۴   من قوم خود را دوباره به وطنشان می‌آورم.شهرهای ویران را آباد می‌کنند،باغها و تاکستانها می‌سازندو محصول آنها را می‌خورند.

۱۵   قوم خود را در سرزمینی که به آنها داده‌ام، مستقر می‌سازم و بار دیگر آنها را از آنجا جدا نمی‌کنم.من خداوند خدای شما، این را به شما می‌گویم.»


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))