هوشع


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  

باب ۱۴


۱   ای اسرائیل، به سوی خداوند خدایت بازگرد، زیرا گناهانت باعث لغزش تو شده‌اند.

۲   به سوی خداوند بازگردید و بگذارید تا این دعا هدیه‌‌ای برای او باشد: «همهٔ گناهان ما را ببخش و دعای ما را بپذیر و ما تو را همان‌گونه که قول داده‌ایم، ستایش خواهیم کرد.

۳   آشوری‌‌ها هرگز ما را نجات نخواهند دهد و اسبهای جنگی نمی‌‌توانند از ما محافظت کند. ما هرگز به بُتها نخواهیم گفت که آنها خدایان ما هستند. ای خداوند، به کسانی‌که به جز تو کسی را ندارند رحم کن.»

۴   خداوند می‌فرماید:«من قوم خود را به سوی خود بازمی‌گردانم.آنها را از صمیم قلب دوست خواهم داشت،دیگر از ایشان خشمگین نیستم.

۵   من برای بنی‌اسرائیل،چون باران در بیابان خواهم بود.ایشان چون گُل شکوفا خواهند شد،چون درختان سرو لبنان، با استحکام، ریشه خواهند دواند.

۶   با جوانه‌های تازه، زندهو چون درخت زیتون زیبا خواهند شد.همچون درختان سرو لبنانعطرآگین خواهند گشت.

۷   بار دیگر تحت حفاظت من خواهند زیست.محصولات غلّه خواهند کاشتو چون تاکستان بارور خواهند گردید،چون شراب لبنان مشهور خواهند شد.

۸   مردم افرایم دیگر با بُتها سرو کاری ندارند.من دعایشان را می‌پذیرمو از آنها مراقبت می‌کنم و مانند درختِ همیشه سبز،برایشان میوه بار می‌آورم.»

۹   کسانی‌که دانا و خردمند هستند معنی این سخنان را درک می‌کنند و آنهایی که صاحب دانش و بینش هستند گوش می‌دهند، زیرا راههای خداوند راست است و مردمان صادق و نیک آن راهها را می‌پیمایند، امّا اشخاص خطاکار می‌لغزند و می‌افتند.


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))