ارمييا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  

باب ۱۰


۱   ای قوم اسرائیل، به پیامی که خداوند برای شما دارد گوش دهید.

۲   او می‌گوید:«از راه و رسم سایر ملّتها پیروی نکنید،از دیدن چیزهای غیرعادی در آسمان مضطرب نشوید،حتّی اگر سایر ملّتها از دیدن آنها وحشت می‌کنند.

۳   دین و آیین این مردمان پوچ و بی‌ارزش می‌باشند.درختی را از جنگل می‌برند،صنعتکاری با ابزارش آن را شکل می‌دهد،

۴   و با طلا و نقره تزیینش می‌کند،آنگاه آن را با میخ بر پایه‌ای محکم می‌کنند تا نیفتد.

۵   این بُتها مثل مترسکهایی در یک جالیزار هستند،آنها نمی‌توانند چیزی بگویند،و باید آنها را حمل کرد،چون خودشان نمی‌توانند راه بروند.از آنها نترسید،آنها نه می‌توانند به شما آسیبی برسانند،و نه می‌توانند برایتان کار خیری انجام دهند.»

۶   ای خداوند، هیچ‌کس مثل تو نیست،تو قادریو نامت عظیم و تواناست.

۷   ای پادشاه تمام ملّتها، کیست که از تو نترسد؟تو تنها شایستهٔ احترامی،مثل تو در میان تمام حکیمانِ ملّتهاو در میان سایر پادشاهان یافت نمی‌شود.

۸   تمام آنها احمق و جاهل‌اند.آنها از بُتهای چوبی چه چیزی می‌توانند بیاموزند؟

۹   بُتهایشان را با نقره‌ای از اسپانیاو طلایی از اوفاد روکش می‌کنند.بعد آنها را با لباسهایی به رنگ بنفش و ارغوانیکه بافندگان ماهر بافته‌اند، می‌پوشانند.

۱۰   امّا تو، ای خداوند، خدای حقیقی هستی،تو خدای زندهو پادشاه ابدی هستی.وقتی تو خشمگین شوی، جهان می‌لرزدملّت طاقت تحمّل آن را ندارند.

۱۱   (ای قوم من، شما باید به آنها بگویید: خدایانی که آسمان و زمین را نیافریدند، نابود خواهند شد. آنها دیگر هرگز بر روی زمین وجود نخواهند داشت.)

۱۲   خداوند با قدرت خود زمین را ساختو با حکمت خویش جهان را آفرید،و با فهم خود آسمانها را گسترانید.

۱۳   به فرمان اوست که ابرها می‌غرّند.اوست که ابرها را از دورترین نقاط جهان می‌آورد.اوست که در میان باران برق ایجاد می‌کند،و هم اوست که باد را از خزانه‌های خود بیرون می‌فرستد.

۱۴   با دیدن چنین چیزهایی، انسانها فکر می‌کنند که چقدر احمق و بی‌شعورند،آنها که بُتها را می‌سازند آدمهای سرخورده‌ای هستند،چون خدایانی که می‌سازند، دروغین و بی‌جان‌اند.

۱۵   آنها بی‌ارزش و منفورند.وقتی خداوند برای رسیدگی به حساب آنها بیاید، آنها همه نابود خواهند شد.

۱۶   خدای یعقوب مثل آنها نیست.او خالق همه‌چیز است،او اسرائیل را برگزید تا قوم خاص او باشند،و نام او خدای متعال است.

۱۷   ای مردم اورشلیم شما در محاصره هستید! هرچه را دارید جمع کنید.

۱۸   خداوند شما را بزودی از این سرزمین بیرون خواهد راند. چنان خداوند شما را می‌کوبد که حتّی یکی از شما باقی نخواهید ماند. خداوند چنین گفته است.

۱۹   مردم اورشلیم با فریاد گفتند:«چه ضربهٔ سختی برما وارد شده!زخمهای ما التیام نمی‌یابد!ما می‌پنداشتیم که می‌توانیم آن را تحمّل کنیم!

۲۰   چادرهای ما خراب شدهو ریسمانهای آن پاره شده‌اند.فرزندان ما همه رفته‌اند،دیگر کسی نمانده تا چادر‌های ما را برپا کند،و کسی نمانده تا پرده‌‌های آنها را آویزان کند.»

۲۱   در پاسخ گفتم: «رهبران ما احمقند،آنها طالب خداوند نیستند.به همین خاطر آنها شکست خوردندو قوم پراکنده شده‌ است.

۲۲   گوش دهید! اخبار تازه‌ای رسیده است!از ملّتی که در شمال هستند هیاهوی زیادی به گوش می‌رسد،ارتش آن، شهرهای یهودا راتبدیل به بیابان و لانهٔ شغالان کرده است.»

۲۳   ای خداوند، من می‌دانم که سرنوشتمان در دست خودمان نیست،و هیچ‌کدام از ما قادر به تغییر زندگیمان نیستیم.

۲۴   خداوندا قوم خود را تنبیه کن،امّا بر ما بیش از اندازه سخت نگیرو ما را از روی خشم مجازات نکن،چون از ما چیزی باقی نخواهد ماند.خشم خود را متوجّه ملّتهایی کن که تو را پرستش نمی‌کنند.و تو را ترک کرده‌اند.آنها قوم تو را کشته‌اند،ما را کاملاً نابود و این سرزمین را ویران ساخته‌اند.

۲۵   خشم خود را متوجّه ملّتهایی کن که تو را پرستش نمی‌کنند.و تو را ترک کرده‌اند.آنها قوم تو را کشته‌اند،ما را کاملاً نابود و این سرزمین را ویران ساخته‌اند.


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))