ارمييا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  

باب ۳۰


۱   خداوند، خدای اسرائیل،

۲   به من گفت: «هرچه را به تو گفته‌ام در کتابی بنویس،

۳   چون زمانی خواهد آمد که من کامیابی قوم خودم، اسرائیل و یهودا را به آنها بازمی‌گردانم. من آنها را به سرزمینی که به اجدادشان داده بودم، برمی‌گردانم و آنها دوباره آن را تصاحب خواهند کرد. من، خداوند چنین گفته‌ام.»

۴   خداوند به مردم اسرائیل و یهودا می‌گوید:

۵   «من فریادهای ناشی از وحشت را می‌شنوم،نه صدایی از فریادهای صلح را.

۶   لحظه‌ای صبر کنید و بیندیشید!آیا یک مرد می‌تواند بچه بزاید؟پس چرا تمام مردان، مانند زنی در حال زایمان، دستهای خودشان را روی شکمشان گذاشته‌اند؟چرا رنگ صورت آنها پریده است؟

۷   روزهای هولناکی در پیش است،هیچ زمان دیگری را نمی‌توان با آن مقایسه کرد،روزهای سختی و پریشانی برای قوم من،امّا آنها زنده خواهند ماند.»

۸   خداوند متعال می‌گوید: «وقتی آن روز برسد من یوغ را از گردن آنها برمی‌دارم و زنجیرهای آنان را پاره خواهم کرد و دیگر بردهٔ بیگانگان نخواهند بود.

۹   در عوض، آنها در خدمت من، خداوند، خدای آنها و کسی از نسل داوود که من او را به پادشاهی نصب می‌کنم خواهند بود.

۱۰   ای قوم من، ترسان نباشید؛ای مردم اسرائیل وحشت نکنید.من شما را از آن سرزمین دور،سرزمینی که در آن به اسارت رفته‌اید، نجات خواهم داد.شما به وطن خود برخواهید گشت و در صلح و آرامش خواهید زیست.شما در امنیّت زندگی خواهید کرد و هیچ‌کس شما را نخواهد ترسانید.

۱۱   من به نزد شما خواهم آمد و شما را نجات خواهم داد.من تمام ملّتهایی را که شما در میان آنها پراکنده شده‌ایداز بین خواهم برد،امّا شما را نابود نخواهم کرد.شما را بدون مجازات نخواهم گذاشت،امّا مجازات شما عادلانه خواهد بود.من، خداوند چنین گفته‌ام.»

۱۲   خداوند به قوم خود می‌گوید:«زخم‌های تو غیرقابل علاج،و جراحات تو درمان ناشدنی است.

۱۳   کسی نیست که به یاری تو بیایدو برای زخم‌های تو درمانی وجود نداردو امیدی به شفای تو نیست.

۱۴   تمام یارانت تو را فراموش کرده‌اند،و دیگر اهمیّتی به تو نمی‌دهند.من مثل یک دشمن به تو حمله کردم،مجازات تو سخت بود،چون گناهانت بی‌شمارو شرارت‌هایت بی‌حد است.

۱۵   دیگر از جراحتهای خود شکایت نکن،چون علاجی برای تو وجود ندارد.من تو را این‌طور مجازات کردم،چون گناهانت بی‌شمارو شرارت‌هایت بی‌حد است

۱۶   امّا اکنون هر که تو را ببلعد، بلعیده خواهد شدو تمام دشمنانت به اسارت برده خواهند شد.به تمام کسانی‌که به تو ظلم کنند، ظلم خواهد شد.و تمام کسانی‌که تو را غارت کردند، غارت خواهند شد.

۱۷   من بار دیگر سلامتی تو را برمی‌گردانمو زخمهای تو را درمان خواهم کرد،هر چند دشمنانت می‌گویند،"صهیون متروک شدهو دیگر کسی به آن اهمّیتی نمی‌دهد."من، خداوند چنین گفته‌ام.»

۱۸   خداوند می‌گوید:«من قوم خود را به سرزمین خودشان بازمی‌گردانمو نسبت به خانواده‌های آنها رحیم خواهم بود،اورشلیم بازسازی خواهد شد،و کاخ آن به حالت نخست برخواهد گشت.

۱۹   مردمی که در آنجا زندگی می‌کنند، با سرودهای خودشان مرا ستایش خواهند کردو فریاد شادی همه‌جا شنیده خواهد شد.برکت من شامل حال آنها می‌شود و تعدادشان افزون می‌گردد،برکت من بر ایشان افتخار و سربلندی خواهد آورد.

۲۰   من قدرت گذشته را به قوم برمی‌گردانمو آنها را در جای خودشان استوار خواهم کرد،و هر که را به آنها ظلم کند، مجازات خواهم کرد.

۲۱   فرمانروای خودشان از میان همین قومو شاهزادهٔ آنها از میان مردم خودشان برخواهد خاست.وقتی او را به حضور بخوانم حاضر می‌شود،چون کسی جرأت نمی‌کند بدون دعوت نزد من آید.

۲۲   آنها قوم من و من خدای آنها خواهم بود.من، خداوند چنین گفته‌ام.

۲۳   خشم، مانند توفان و تندبادی است که در بالای سر شریران می‌خروشد.این توفان آرام نخواهد شد تا آنچه منظور نظر اوست انجام شود. در آیندهٔ نزدیک، قوم من این را به طور واضح درک خواهند کرد.

۲۴   این توفان آرام نخواهد شد تا آنچه منظور نظر اوست انجام شود. در آیندهٔ نزدیک، قوم من این را به طور واضح درک خواهند کرد.


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))