اشعيا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  ۵۳  ۵۴  ۵۵  ۵۶  ۵۷  ۵۸  ۵۹  ۶۰  ۶۱  ۶۲  ۶۳  ۶۴  ۶۵  ۶۶  

باب ۵۱


۱   خداوند می‌فرماید:«ای کسانی‌که در طلب نجات هستید،و شما کسانی‌که برای گرفتن کمک به سوی من ‌می‌آیید، به من گوش دهید.به صخره‌ای که به آن تعلّق دارید،و به معدنی که از آن استخراج شده‌‌‌اید بیندیشید.

۲   به جدّ خود ابراهیم،و به ساره که تو از فرزندان آنها هستی فکر کن.وقتی من ابراهیم را خواندم او فرزندی نداشت،امّا من به او برکت دادم و او صاحب فرزندان شد،و من خاندان او را بی‌شمار ساختم.

۳   «من به اورشلیمو به تمام کسانی‌که در میان خرابه‌ها زندگی می‌کنند، شفقّت خواهم نمود.اگر زمینش مثل بیابان باشد، آن را به باغی سرسبز-‌مثل باغ عدن- تبدیل خواهم کرد.آنجا از شادی و خوشی،و سرودهای ستایش و سپاس پُر خواهد بود.

۴   «ای قوم من، گوش دهیدو به آنچه می‌گویم توجّه کنید:تعالیم من برای تمام ملّتهاست؛و عدالت من برای آنها نور خواهد بود.

۵   من با سرعت می‌آیم و آنها را نجات می‌دهم،زمان پیروزی من نزدیک است.من خودم بر ملّتها حکمرانی خواهم کرد.سرزمینهای دوردست در انتظار من هستند،آنها منتظر و امیدوارند که آنها را نجات بخشم.

۶   به آسمانها و به زمین نگاه کنید!آسمانها مثل دود، محو خواهند شد،و زمین مثل لباس کهنه از بین می‌رود.تمام مردم روی زمین مثل پشه‌ها خواهند مرد.امّا نجاتی که من می‌آورم ابدیو پیروزی من نهایی خواهد بود.

۷   «ای کسانی‌که می‌دانید راستی چیستو شما کسانی‌که تعالیم من در دلهای شما ثبت شده به من گوش کنید.نترسید وقتی مردم شما را سرزنش می‌کنند و به شما ناسزا می‌گویند،

۸   آنها مثل لباسهای بید خورده از بین می‌روند!امّا نجاتی که من می‌آورم ابدیو پیروزی من برای تمام زمانهاست.»

۹   ای خداوند، بیدار شو و به کمک ما بیا!با قدرت خودت ما را نجات بده،همان‌طور که در زمانهای قدیم، قدرتت کار می‌کرد.تو بودی که راهاب، هیولای دریا، را قطعه‌قطعه کردی.

۱۰   باز هم آن تو بودی که دریا را خشکانیدیو معبری از میان آب باز کردی،تا کسانی‌ را که می‌خواستی نجات دهی، بتوانند از آن رد شوند.

۱۱   آن کسانی را که می‌خواهی آزاد کنی،با شادی و سرودخوانان به اورشلیم خواهند رسید.آنها تا ابد شادو برای همیشه از غم و غصّه رها خواهند بود.

۱۲   خداوند می‌گوید:«من به شما قدرت خواهم بخشید.چرا از انسان فانی،که مثل علف صحرا زودگذر است، واهمه داری؟

۱۳   آیا خداوندی که تو را آفریده،آسمانها را گسترانیده،و بنیاد زمین را نهاده است، فراموش کرده‌ای؟چرا باید دایماً از غضب کسانی‌که بر تو ستم می‌کنندو از دست آنها که آمادهٔ نابود ساختن تو هستند، در هراس باشی؟از غضب آنها دیگر ناراحت نخواهی بود.

۱۴   اسیران بزودی آزاد می‌شوند.آنها غذای فراوان خواهند داشتو عمرشان طولانی خواهد بود.

۱۵   «من خداوند، خدای تو هستم،من دریا را به جنبش می‌آورمو امواجش می‌خروشند،اسم من خداوند متعال است!

۱۶   من آسمانها را گسترانیدمو بنیاد زمین را نهادم،من به اورشلیم می‌گویم: "تو قوم من هستی!من تعالیم خود را به تو دادم،و با دست خودم از تو حمایت می‌کنم."»

۱۷   ای اورشلیم، بیدار شو!برخیز و بلندشو!تو پیالهٔ مجازاتی را که خداوند در خشم خود به تو داد، نوشیده‌ای،تو آن را تا به آخر نوشیدی و گیج شده‌ای.

۱۸   کسی نیست که تو را رهبری کند،و در میان قوم خودت،کسی را نداری که دستت را بگیرد.

۱۹   بلای مضاعف بر تو نازل شده است:زمینت در جنگ ویران شدهو مردمانت گرسنه هستند.کسی نیست که به تو رحم و شفقت نشان دهد.

۲۰   مردم از ضعف، در گوشه‌های خیابانها افتاده‌اند.آنها مثل آهوانی هستند که در دام صیادی گرفتار شده،و شدّت خشم خداوند را حس کرده‌اند.

۲۱   ای مردم رنج‌ دیدهٔ اورشلیم،ای کسی‌که از گیجی تلو‌تلو می‌خوری، هرچند مست شراب نیستی.

۲۲   خداوند، خدای تو، از تو دفاع می‌کند و می‌گوید:«پیاله‌ای را که در خشم خود به تو دادم،از تو پس می‌گیرم.تو دیگر مجبور نخواهی بوداز این پیاله که تو را این چنین گیج می‌کند، بنوشی.من آن را به کسانی می‌دهم که به تو ستم کردند،به کسانی که تو را مجبور کردند، در خیابانها بخوابیو تو را مثل خاک زیر پایشان لگدمال کردند.»

۲۳   من آن را به کسانی می‌دهم که به تو ستم کردند،به کسانی که تو را مجبور کردند، در خیابانها بخوابیو تو را مثل خاک زیر پایشان لگدمال کردند.»


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))