اشعيا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  ۵۳  ۵۴  ۵۵  ۵۶  ۵۷  ۵۸  ۵۹  ۶۰  ۶۱  ۶۲  ۶۳  ۶۴  ۶۵  ۶۶  

باب ۶۱


۱   خدای قادر متعال مرا از روح پُر ساخته است.او مرا فرستاده تا به مسکینان بشارت،و شکسته‌دلان را شفا دهم،و رهایی اسیران و آزادی زندانیان را اعلام کنم.

۲   او مرا فرستاده تا اعلام کنمزمان نجات قوم به وسیلهٔ خداوندو شکست دشمنان آنها فرا رسیده است.او مرا فرستاده تا به سوگواران تسلّی دهم.

۳   به سوگواران صهیون به جای غم، شادی و خوشیو به جای غصّه، سرود تمجید بدهم.آنها مانند درختانی هستند که خداوند خودش کاشته است.آنها هر آنچه را راست و درست است، به جا می‌آورند،و خداوند به‌خاطر آنچه کرده است، ستایش می‌شود.

۴   آنها شهرهایی را که مدّت زیادی ویران بوده دوباره خواهند ساخت.

۵   ای قوم من، بیگانگان در خدمت شما خواهند بود.آنها از گلّه‌های شما نگهداری می‌کنند،و مزارع و تاکستانهای شما را کشت خواهند کرد.

۶   و شما، کاهنان خداوند و خادمان خدا خوانده خواهید شد.از ثروت ملّتها لذّت خواهید بردو از اینکه همهٔ آنها متعلّق به شما خواهد بود، افتخار خواهید کرد.

۷   خجالت و شرمساری تو پایان یافته است.تو در سرزمین خودت زندگی خواهی کردو ثروت تو دو چندان خواهد شد،و شادی تو ابدی خواهد بود.

۸   خداوند می‌گوید:«عدالت را دوست دارم و از ظلم و جنایت متنفّرم.من با قوم خودم پیمانی ابدی می‌بندم و وفادارانه به آنها پاداش خواهم داد.

۹   آنها در میان تمام ملّتها مشهور خواهند بودو هرکس آنها را ببیند خواهد دانستکه آنها قوم من هستند و من آنها را برکت داده‌ام.»

۱۰   اورشلیم از آنچه خداوند کرده در وجد است.او مثل عروسی است که لباس بر تن دارد.خداوند او را به لباس نجات و پیروزی ملبّس کرده است.همان‌طور که بذرها در زمین جوانه می‌زنند و رشد می‌کنند،به همان نحو خدای متعال قوم خودش را نجات می‌دهد،و تمام دنیا او را ستایش خواهند کرد.

۱۱   همان‌طور که بذرها در زمین جوانه می‌زنند و رشد می‌کنند،به همان نحو خدای متعال قوم خودش را نجات می‌دهد،و تمام دنیا او را ستایش خواهند کرد.


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))