اشعيا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  ۵۳  ۵۴  ۵۵  ۵۶  ۵۷  ۵۸  ۵۹  ۶۰  ۶۱  ۶۲  ۶۳  ۶۴  ۶۵  ۶۶  

باب ۹


۱   برای آنانی که در غم و اندوه بودند تاریکی نخواهد بود.طایفه‌های زبولون و نفتالی که روزگاری خوار و خفیف بودند، در آینده موجب افتخار مردم کرانه‌های شرقی مدیترانه تا نواحی آن به سوی رود اردن تا ایالت جلیل -‌جایی که بیگانگان زندگی می‌کنند- خواهند بود.

۲   قومی که در تاریکی سالک بودند،نور عظیمی دیدند،به آنها که در سایهٔ موت زندگی می‌کردندنوری درخشان تابید.

۳   ای خداوند، چه شادی بزرگی به آنها داده‌ای و چه خوشحالی عظیمی به آنها بخشیده‌ای!آنها از آنچه تو کرده‌ای بسیار شادمانند.مثل زمان برداشت محصول فراوانیا مانند هنگامی که غنایم جنگی را بین خود تقسیم می‌کنند.

۴   چون یوغی که بر گردنشان سنگینی می‌کرد،و چوبی را که بر پشتشان زده می‌شد شکستی،چوب سرکوب کننده ایشان را شکستی،درست همان‌گونه که مدّتها پیش ارتش مدیان را شکست دادی.

۵   چکمه‌های سربازان اشغالگرو لباسهای خون‌آلودشان،در آتش سوخته خواهد شد.

۶   برای ما فرزندی زاییده،پسری به ما داده شده استو او بر ما سلطنت خواهد کرد.اسم او «مشاور عجیب، خدای قدیر، پدر سرمدیو شاهزادهٔ صلح و سلامتی» خواهد بود.

۷   قدرت شاهانه‌اش روز افزون،و مملکتش همیشه در صلح خواهد بود.او مثل خاندانش داوود سلطنت می‌کندو قدرتش از حال تا ابد بر نیکی و عدالت متّکی خواهد بود.خدای متعال با اشتیاق این‌کار را به کمال خواهد رسانید.

۸   خداوند حکم خودش را علیه مملکت اسرائیل و خاندان یعقوب اعلام کرده است.

۹   تمام مردم اسرائیل و تمام کسانی‌که در شهر سامره با غرور و نخوت زندگی می‌کنند، این را خواهند دانست. آنها می‌گویند:

۱۰   «ساختمانهای خشتی فرو ریختند، امّا به جای آنها ساختمانهای سنگی خواهیم ساخت. تیرهای چوبی چنار خُرد شدند، امّا به جای آنها خانه‌های خود را با تیرهای چوبی سرو آزاد خواهیم ساخت.»

۱۱   خداوند دشمنانشان را برانگیخته تا به آنها حمله کنند.

۱۲   سوریه از شرق و فلسطین از غرب دهان خود را برای بلعیدن اسرائیل باز کرده‌اند. با وجود این، خشم خدا هنوز پایان نیافته و دستش برای تنبیه آنها دراز است.

۱۳   با اینکه خدای متعال قوم اسرائیل را تنبیه کرده است، امّا آنها هنوز توبه نکرده‌اند و به سوی او برنگشته‌اند.

۱۴   پس خداوند در یک روز رهبران و مردم اسرائیل را به جزایشان خواهد رسانید.

۱۵   بزرگان و نُجبا سر، و انبیای دروغین دُم هستند.

۱۶   رهبران قوم، آنها را گمراه و کاملاً گیج کرده‌اند.

۱۷   پس خداوند نمی‌گذارد جوانان فرار کنند و بر بیوه زنان و یتیمان هم رحم نخواهد کرد. چون تمام قوم بی‌خدا و بدکار هستند و هرچه بگویند شرارت‌آمیز می‌باشد، پس خشم خدا تمام نخواهد شد و دستش برای تنبیه آنها دراز است.

۱۸   شرارت قوم مثل آتشی است که خار و خس را هم می‌سوزاند. مثل شرارتی است که تمام جنگل را می‌سوزاند و ستونهای دود آن فضا را پُر می‌کند.

۱۹   چون خداوند متعال خشمگین است، مجازات او مثل آتش سرتاسر این سرزمین را می‌سوزاند و قوم هلاک می‌شوند و کسی به کسی رحم نمی‌کند.

۲۰   مردم در این مملکت هر جا چیزی برای خوردن پیدا می‌کنند، آن را می‌قاپند و می‌خورند ولی هیچ وقت سیر نمی‌شوند. آنها حتّی فرزندان خود را می‌خورند.طایفهٔ منسی و طایفهٔ افرایم به یکدیگر حمله می‌کنند و بعد، آنها متفقاً به یهودا یورش می‌برند. با وجود تمام اینها، خشم خدا پایان نیافته و دستش هنوز برای تنبیه دراز است.

۲۱   طایفهٔ منسی و طایفهٔ افرایم به یکدیگر حمله می‌کنند و بعد، آنها متفقاً به یهودا یورش می‌برند. با وجود تمام اینها، خشم خدا پایان نیافته و دستش هنوز برای تنبیه دراز است.


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))