اشعيا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  ۵۳  ۵۴  ۵۵  ۵۶  ۵۷  ۵۸  ۵۹  ۶۰  ۶۱  ۶۲  ۶۳  ۶۴  ۶۵  ۶۶  

باب ۵۴


۱   ای اورشلیم تو مثل زن نازایی بودی که هیچ فرزندی نداشت،امّا اکنون می‌توانی با صدای بلند و با شادی بسرایی،چون تعداد فرزندان تو بیشتر از زنی استکه شوهرش همیشه با او بوده است.

۲   چادری را که در آن زندگی می‌کنید بزرگتر،ریسمانهای آن را بلندتر و میخهای آن را محکمتر کنید!

۳   مرزهای خود را از هر سو گسترش دهید،قوم شما تمام سرزمینهایی را که اکنون در تصرّف سایر ملّتهاست پس خواهند گرفت.شهرهایی که الآن متروک هستند، از جمعیّت پُر خواهند شد.

۴   نترس! دیگر رسوا و تحقیر نخواهی شد.تو بی‌وفایی روزهای جوانی خود راو تنهایی غم‌انگیز خود را در روزگار بیوگی فراموش خواهی کرد.

۵   آفرینندهٔ تو که نامش خداوند متعال استمثل شوهری حامی تو خواهد بود.خدای قدّوس اسرائیل-‌و حکمران تمام جهان- تو را نجات خواهد داد.

۶   ای اسرائیل، تو مثل زن جوانی هستیکه شوهرش او را ترک کرده و بسیار افسرده است.امّا خداوند تو را دوباره به سوی خودش می‌خواند و می‌گوید:

۷   «برای یک لحظهٔ کوتاه تو را ترک کردم،اکنون با محبّت پایدار تو را برمی‌گردانم.

۸   من از روی خشم، فقط برای لحظه‌ای، دور شدمامّا من محبّت پایدارم را تا به ابد، به تو نشان خواهم داد.»این است، آنچه خدای نجات دهنده می‌گوید.

۹   «در زمان نوح قول دادمکه هیچ‌وقت در دنیا چنین توفانی نفرستم.اکنون قول می‌دهم، دیگر نسبت به تو خشم نگیرم،و دیگر تو را سرزنش و مجازات نکنم.

۱۰   ممکن است کوهها و تلها درهم بریزند،امّا محبّت پایدار من برای تو، هیچ‌وقت پایان نخواهد داشت،و من به پیمان خودم برای صلح همیشه وفادار خواهم بود.»این است آنچه خدایی که شما را دوست دارد می‌گوید.

۱۱   خداوند می‌گوید:«ای اورشلیم، ای شهر رنجدیده و بیچارهکه تسلّی‌دهنده‌ای نداری،من بنیادهای تو را از نو با سنگهای قیمتی خواهم ساخت.

۱۲   من بُرجهای تو را از یاقوتو دروازه‌های تو را با سنگهایی می‌سازم که‌ مثل شعلهٔ آتش بدرخشدو دیوار اطراف تو را با جواهرات خواهم ساخت.

۱۳   «من خودم مردم تو را تعلیم می‌دهمو به آنها صلح و سعادت خواهم بخشید.

۱۴   عدالت و راستی به تو قوّت خواهد داد،و تو از ظلم و وحشت در امان خواهی بود.

۱۵   کسی‌که به تو حمله کند،تأیید مرا ندارد؛و هرکه با تو بجنگد، سقوط خواهد کرد.

۱۶   «من آهنگر را آفریده‌امتا بر آتش بدمد و اسلحه بسازد،من همچنین سرباز را آفریدمتا از اسلحه برای کشتن استفاده کند.امّا دیگر هیچ اسلحه‌‌ای نمی‌تواند به تو آسیب برساند،تو برای همهٔ کسانی‌که تو را متّهم می‌کنند، پاسخی خواهی داشت.من از بندگان خود دفاع خواهم ‌کردو به آنها پیروزی خواهم داد.»

۱۷   امّا دیگر هیچ اسلحه‌‌ای نمی‌تواند به تو آسیب برساند،تو برای همهٔ کسانی‌که تو را متّهم می‌کنند، پاسخی خواهی داشت.من از بندگان خود دفاع خواهم ‌کردو به آنها پیروزی خواهم داد.»


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))