اشعيا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  ۵۳  ۵۴  ۵۵  ۵۶  ۵۷  ۵۸  ۵۹  ۶۰  ۶۱  ۶۲  ۶۳  ۶۴  ۶۵  ۶۶  

باب ۶۰


۱   ای اورشلیم، برخیز و مانند خورشید درخشان شو،جلال خداوند بر تو می‌تابد!

۲   تیرگی و ظلمت بر سایر ملّتها سایه خواهد افکند،امّا نور خداوند بر تو خواهد تابید،و روشنایی حضور او با شما خواهد بود.

۳   ملّتها به سوی نور تو کشیده می‌شوند،و پادشاهان به سپیده دَم روزی تازه.

۴   به اطراف نگاه کن و ببین چه چیزی در حال وقوع است،قوم تو جمع می‌شوند تا به طرف خانه‌های خود بیایند!پسرانت از سرزمینهای دور می‌آیند،و دخترانت را مثل کودکان بر روی دست می‌آوردند.

۵   تو این را می‌بینی و مسرور خواهی شد،و از هیجان خواهی لرزید.ثروت ملّتها را برایت خواهند آورد،و ذخایر آنها را از آن سوی دریا.

۶   کاروان بزرگ شتر از میدیان و عیفا می‌آیند.از شَبا طلا و بُخور می‌آورند،و مردم این خبر خوش را به یکدیگر می‌دهند و می‌گویند، خدا چه کرده است.

۷   تمام گوسفندان قیدار و نبایوت رابه عنوان قربانی به حضور تو می‌آورند،و برای خشنودی خداوند آنها را به قربانگاه تقدیم می‌کنند.خداوند معبد بزرگ خود را از هر زمان دیگر پرشکوه‌تر خواهد ساخت.

۸   این کشتی‌ها چیستند که مثل ابر آرام حرکت می‌کنندو مثل کبوتر به لانه‌های خود برمی‌گردند؟

۹   اینها کشتی‌هایی هستند که از سرزمینهای دور می‌آیندو قوم خدا را به خانه‌های خود برمی‌گردانند.آنها با خودشان نقره و طلا می‌آوردندتا نام خداوند را گرامی بدارند،نام خدای قدّوس اسرائیل،خدایی که همهٔ ملّتها را واداشت تا به قوم او احترام بگذارند.

۱۰   خداوند به اورشلیم می‌گوید:«بیگانگان دیوارهای تو را خواهند ساخت،و پادشاهان آنها تو را خدمت خواهند کرد.در خشم خودم تو را مجازات کردم،امّا اکنون لطف و رحمت خودم را به تو نشان خواهم داد.

۱۱   دروازه‌های تو روز و شب باز خواهند بود،تا پادشاهان ملّتها ثروتشان را برای تو بیاورند.

۱۲   امّا ملّتهایی که تو را خدمت نکنند،کاملاً از بین خواهند رفت.

۱۳   «ای اورشلیم، برای بازسازی تو چوب درختان کاج، صنوبر و سرو،بهترین چوبهای جنگلهای لبنان را خواهند آوردتا معبد بزرگ مرا زیباو شهر مرا پرشکوه بسازند.

۱۴   پسران کسانی‌که بر تو ستم کردند،در برابرت تعظیم می‌کنندو به تو احترام خواهند گذاشت.تمام کسانی‌که روزی تو را تحقیر می‌کردند، امروز به پای تو می‌افتند.آنها تو را به نام "شهر خداوند"و "صهیون شهر خدای اسرائیل" خواهند خواند.

۱۵   «دیگر تو فراموش شده و منفور،شهری متروک و ویران نخواهی بود.من تو را بزرگ و زیبا خواهم ساخت،و مکانی برای شادی ابدی.

۱۶   ملّتها و پادشاهان مثل مادری که از فرزندش پرستاری می‌کندبه تو توجّه خواهند کرد.تو خواهی دانست که من، خداوند تو را نجات داده‌ام،خدای قادر اسرائیل تو را آزاد نموده است.

۱۷   «برای تو به عوض برنز، طلاو به جای آهن، نقره و در عوض چوب، برنزو به عوض سنگ، آهن خواهم آورد.حُکّام تو دیگر بر تو ظلم نخواهند کردو آنها از روی عدالت و برای صلح حکومت خواهند کرد.

۱۸   از خشونت دیگر خبری نخواهد بود،و ویرانی سرزمین تو را خُرد نخواهد کرد.من از تو مثل دیوار مواظبت و دفاع خواهم کرد،و تو مرا تمجید خواهی نمود، چون من تو را نجات دادم.

۱۹   «دیگر هیچ‌وقت خورشید نور تو در روزو ماه نور تو در شب نخواهد بود.من، خداوند، نور ابدی تو خواهم بود،نور جلال من بر تو تابان خواهد بود.

۲۰   ایّام غم و غصّه تو به پایان می‌رسد.من، خداوند که از ماه و خورشید جاودانه‌ترم،نور ابدی تو خواهم بود.

۲۱   قوم تو آنچه را درست است، به جا خواهد آورد.و برای ابد مالک این زمین خواهد بود.من آنها را مثل نهالی کاشته‌ام، من آنها را آفریدم،تا جلال مرا آشکار سازند.حتّی کوچکترین و افتاده‌ترین خانوادهٔ شماملّتی بزرگ و قوی خواهد شد.وقتی زمان مناسب برسد،من این را انجام خواهم داد.من خداوند هستم!»

۲۲   حتّی کوچکترین و افتاده‌ترین خانوادهٔ شماملّتی بزرگ و قوی خواهد شد.وقتی زمان مناسب برسد،من این را انجام خواهم داد.من خداوند هستم!»


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))