اشعيا


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  ۵۳  ۵۴  ۵۵  ۵۶  ۵۷  ۵۸  ۵۹  ۶۰  ۶۱  ۶۲  ۶۳  ۶۴  ۶۵  ۶۶  

باب ۵۳


۱   مردم در جواب می‌گویند:«چه کسی می‌توانست آنچه را که ما اکنون شنیدیم، باور کند؟چه کسی می‌توانست در تمام این چیزها قدرت خداوند را ببیند؟

۲   ارادهٔ خداوند بر آن بود که بندهٔ اومثل نهالی در زمین خشک رشد کند.او نه زیبایی و نه اُبهتی داشت که مردم به او توجّه کنند،و نه جذابیّتی که توجّه دیگران را جلب کند.

۳   ما او را خوار شمردیم و طرد کردیم،و او متحمّل رنج و درد شد.کسی نمی‌خواست حتّی به او نگاه کند،ما او را نادیده گرفتیم، مثل ‌اینکه اصلاً وجود نداشت.

۴   «او متحمّل مجازاتی شد که حقِّ ما بود،و او دردهایی را تحمّل کرد که می‌بایست ما تحّمل می‌کردیم.و ما پنداشتیم که درد و رنج و زحمتهای او مجازاتی از جانب خدا بود.

۵   امّا به‌خاطر گناهان ما، او مجروح شدو به‌خاطر شرارتهای ما، او مضروب گردید.و به‌خاطر دردی که او متحمّل شد، شفا یافتیمو به‌خاطر ضربه‌هایی که او تحمّل کرد، سالم شدیم.

۶   همهٔ ما مثل گوسفندان گمشده بودیمو هریک از ما به راه خود می‌رفت.خداوند گناه ما را به حساب او آورد،و او به جای ما متحمّل آن مجازات شد.

۷   «با او، با خشونت رفتار شد،امّا او با فروتنی آن را تحمّل کرد.مانند برّه‌ای که به کشتارگاه می‌برند،و مانند گوسفندی که در حال پشم‌چینی ساکت است،او دهان خود را نگشود.

۸   او را ظالمانه گرفتند، محکوم کردند و به پای مرگ بردند،و هیچ‌کس اعتنایی به سرنوشت او نداشت.او به‌خاطر گناهان قوم ما کشته شد.

۹   او را در مقبرهٔ شریرانو در کنار دولتمندان دفن کردند،هرچند که او هیچ‌وقت مرتکب جرمی نشده بودو هیچ ناراستی در دهانش نبود.»

۱۰   خداوند می‌گوید:«این ارادهٔ من بود که او متحمّل چنین رنجی بشود.او برای آوردن بخشش و آمرزش قربانی شدبه این دلیل زندگی او طولانی خواهد بودو او نوادهٔ خود را خواهد دید.و به وسیلهٔ او ارادهٔ من، که منتهی به مسرّت است، اجرا خواهد شد.

۱۱   بعد از تحمّل یک زندگی پررنج، او ثمرهٔ مشقت خود را خواهد دید؛او خواهد دانست که درد و رنج او بیهوده نبوده است.بندهٔ صادق من که از او خشنودم،دردهای مردم زیادی را تحمّل خواهد کرد.و من به‌خاطر او، آنها را می‌بخشم.بنابراین من مقامی عالی،و جایگاهی میان بزرگان و صاحبان قدرت، به او خواهم داد.او جان خود را با رضایت از دست دادو به سرنوشت شریران مبتلا شد.او جای گناهکاران را گرفتواز خدا خواست تا آنها آمرزیده شوند.»

۱۲   بنابراین من مقامی عالی،و جایگاهی میان بزرگان و صاحبان قدرت، به او خواهم داد.او جان خود را با رضایت از دست دادو به سرنوشت شریران مبتلا شد.او جای گناهکاران را گرفتواز خدا خواست تا آنها آمرزیده شوند.»


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))