مزامير


باب : ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳  ۱۴  ۱۵  ۱۶  ۱۷  ۱۸  ۱۹  ۲۰  ۲۱  ۲۲  ۲۳  ۲۴  ۲۵  ۲۶  ۲۷  ۲۸  ۲۹  ۳۰  ۳۱  ۳۲  ۳۳  ۳۴  ۳۵  ۳۶  ۳۷  ۳۸  ۳۹  ۴۰  ۴۱  ۴۲  ۴۳  ۴۴  ۴۵  ۴۶  ۴۷  ۴۸  ۴۹  ۵۰  ۵۱  ۵۲  ۵۳  ۵۴  ۵۵  ۵۶  ۵۷  ۵۸  ۵۹  ۶۰  ۶۱  ۶۲  ۶۳  ۶۴  ۶۵  ۶۶  ۶۷  ۶۸  ۶۹  ۷۰  ۷۱  ۷۲  ۷۳  ۷۴  ۷۵  ۷۶  ۷۷  ۷۸  ۷۹  ۸۰  ۸۱  ۸۲  ۸۳  ۸۴  ۸۵  ۸۶  ۸۷  ۸۸  ۸۹  ۹۰  ۹۱  ۹۲  ۹۳  ۹۴  ۹۵  ۹۶  ۹۷  ۹۸  ۹۹  ۱۰۰  ۱۰۱  ۱۰۲  ۱۰۳  ۱۰۴  ۱۰۵  ۱۰۶  ۱۰۷  ۱۰۸  ۱۰۹  ۱۱۰  ۱۱۱  ۱۱۲  ۱۱۳  ۱۱۴  ۱۱۵  ۱۱۶  ۱۱۷  ۱۱۸  ۱۱۹  ۱۲۰  ۱۲۱  ۱۲۲  ۱۲۳  ۱۲۴  ۱۲۵  ۱۲۶  ۱۲۷  ۱۲۸  ۱۲۹  ۱۳۰  ۱۳۱  ۱۳۲  ۱۳۳  ۱۳۴  ۱۳۵  ۱۳۶  ۱۳۷  ۱۳۸  ۱۳۹  ۱۴۰  ۱۴۱  ۱۴۲  ۱۴۳  ۱۴۴  ۱۴۵  ۱۴۶  ۱۴۷  ۱۴۸  ۱۴۹  ۱۵۰  

باب ۴۰


۱   با صبر بسیار انتظار کشیدم تا خداوند مرا کمک کند.پس او گوش داد و ناله‌‌‌ام را شنید.

۲   او مرا از لجنزار و گودال هلاکت بیرون کشیدو بر روی صخره‌ای مطمئن قرار داد.

۳   او سرودی تازه به من آموخت،سرود شکرگزاری از خدای ما.عدّهٔ زیادی چون این را ببینند، به خود می‌آیندو بر خداوند توکّل خواهند نمود.

۴   خوشا به حال کسانی‌که بر خداوند توکّل می‌کنند،و از اشخاص مغرورو بت‌پرست پیروی نمی‌کنند.

۵   ای خداوند خدای ما،هیچ‌کس مانند تو نیست،تو همیشه به فکر ما بوده‌ای و برای ما کارهای عجیب کرده‌ای،به حدّی که نمی‌توان آنها را برشمردو زبان من نیز از بیان آنها عاجز است.

۶   تو خواهان قربانی‌ها و هدایا نیستی.قربانی سوختنیو قربانی گناه را نمی‌خواهی،امّا تو گوش شنوا به من داده‌ای تا کلام تو را بشنوم.

۷   پس گفتم: «من حاضرم،دستورات تو در کتاب تورات برای من نوشته شده است،

۸   ای خدای من، چقدر دوست دارم که ارادهٔ تو را بجا آورم.من تعالیم تو را در دل خود حفظ می‌کنم.»

۹   خداوندا، در بین جماعت تو، این مژده را اعلام کرده‌‌امکه تو ما را نجات می‌دهی.تو می‌دانی که من هرگز در این مورد سکوت نکرده‌ام.

۱۰   و من مژدهٔ نجات را در دل خود پنهان نکرده‌ام،بلکه همیشه از وفاداری و کمک تو در میان جماعت سخن گفته‌ام.دربارهٔ محبّت پایدار و صداقت تو سکوت نکرده‌ام

۱۱   خداوندا، محبّت خود را از من دریغ مکن.رحمت پایدار و راستی تو همیشه حافظ من باشد.

۱۲   زیرا مشکلات بی‌شماری مرا احاطه نموده‌اند،به اندازه‌ای که نمی‌توانم آنها را بشمارم!گناهانم بر من سنگینی می‌کنندبه حدّی که نمی‌توانم سرم را بلند کنم،آنها از موی سرم زیادتر شده‌اندو طاقتم را از دست داده‌ام.

۱۳   خدایا مرا نجات بده خداوندا،اکنون به فریادم برس.

۱۴   آنانی که قصد جان مرا دارندشرمنده و رسوا شوندو بدخواهان من آشفتهو پریشان گردند.

۱۵   کسانی‌كه مرا مسخره می‌کنند،هراسان شوند.

۱۶   کسانی‌که به تو روی می‌آورند شاد و مسرور گردند.آنانی که به‌خاطر نجات خود از تو سپاسگزارند، همیشه بگویند: «خدا چقدر بزرگ است!»خدایا، من فقیر و نیازمندم،برای کمک به من شتاب کن،تو خداوند و نجات‌دهندهٔ من هستی.پس ای خداوند، تأخیر مکن.

۱۷   خدایا، من فقیر و نیازمندم،برای کمک به من شتاب کن،تو خداوند و نجات‌دهندهٔ من هستی.پس ای خداوند، تأخیر مکن.


radiosedayeenjil@gmail.com


+۱ (۸۱۸) ۷۵۱ ۹۷۲۶


رادیو صدای انجیل در شبکه های اجتماعیاپلیکیشن رادیو صدای انجیل


استفاده و به اشتراک گذاری مطالب وب سایت با درج نام منبع ( وب سایت و لینک وب سایت ) بلامانع است. و خوشحال می شویم لینک مطالب وب سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید (( آنچه می کنیم برای جلال نام خداوند است))